مایکروسافت نصب خودکار مرورگر اج کرومیوم را از طریق ویندوز آپدیت آغاز کرد

مایکروسافت نصب خودکار مرورگر اج کرومیوم را از طریق ویندوز آپدیت آغاز کرد

مایکروسافت مرورگر اج کرومیوم را از طریق آپدیت‌های ویندوز در دسترس همه کاربران قرار می‌دهد. این مرورگر اواخر دی ماه سال قبل منتشر شد، ولی کاربران باید آن را دانلود می‌کردند. ولی حالا به گفته غول نرم افزاری این مرورگر از طریق بخش ویندوز آپدیت در دسترس بیش از یک میلیون کاربر ویندوز ۱۰ قرار خواهد گرفت.

مرورگر اج کرومیوم به شکل خودکار از طریق بخش Windows Update روی نسخه ۱۸۰۳ به بعد ویندوز ۱۰ خواهد شد بنابراین طیف وسیعی از کاربران به زودی آپدیت نصب این مرورگر را در قسمت ویندوز آپدیت دریافت خواهند کرد. این آپدیت مرورگر اج قدیمی را از سیستم پاک می‌کند ولی تنظیمات، پسوردها و بوکمارک‌ها به مرورگر جدید منتقل خواهند شد.

مایکروسافت نصب خودکار مرورگر اج کرومیوم را از طریق ویندوز آپدیت آغاز کرد

مایکروسافت در ماه‌های اخیر به تدریج در حال بهبود مرورگر اج کرومیوم بوده و قابلیت‌هایی همچون سینک کردن افزونه‌ها را به آن اضافه کرده است. البته امکان سینک کردن تاریخچه و تب‌ها با دستگاه‌های دیگر وجود ندارد ولی مایکروسافت قول داده آن‌ها را در تابستان سال جاری به اج جدید اضافه می‌کند.

این شرکت همچنین قصد دارد قابلیتی به نام Vertical Tabs یا تب‌های عمودی را به مرورگر اج کرومیوم اضافه کند که کاربران به کمک آن می‌توانند برای جلوگیری از شلوغ شدن قسمت بالایی مرورگر، تب‌ها را سمت چپ پنجره قرار دهند. این قابلیت برای لپ تاپ‌ها و نمایشگرهایی که نسبت تصویر ۱۶:۹ دارند کاربردی خواهد بود.

مایکروسافت همچنین قصد دارد در ماه‌های آینده یک سایدبار جستجوی جدید به اج کرومیوم اضافه کرده و یکپارچگی پینترست را امکان پذیر کند. این شرکت همچنین در همکاری با گوگل می‌خواهد تصحیح غلط‌های املایی و پشتیبانی از اسکرول را در این مرورگر بهبود دهد.

طبق روال گذشته مایکروسافت در انتشار آپدیت‌ها، این به روزرسانی نیز به مرور زمان اتفاق می‌افتد و ممکن است بلافاصله آپدیت را دریافت نکنید.

منبع :
برچسب ها :

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *